Peloterapia

PELOTERAPIA

“Czarny balsam” leczył wszystkich, którzy potrzebowali pomocy. Mówią, że sama boska Psyche dotknęła tę czarodziejską ziemię i… błoto ożyło. Obchodzić się z nim trzeba ostrożnie i z szacunkiem, rozmawiać i prosić o pomoc w leczeniu – wtedy ono oddaje całą swoją moc, w tym również moc wiecznej młodości.”

PELOTERAPIA  (gr. pelos – muł, glina i therapia – leczenie), to leczenie peloidami, czyli osadami dennymi wód. Peloid (błoto) to mieszanina wielu składników organicznych: mułu, torfu, szczątków roślinnych oraz gliny i związków mineralnych.

Stosujemy w 100% naturalne ekologiczne czyste czarne błoto, pozyskiwane z Jeziora Sivash (оз.Сиваш) na południu Ukrainy, z wysoką koncentracją minerałów i pierwiastków śladowych o wyjątkowych właściwościach pielęgnacyjno-leczniczych i terapeutycznych.

Unikalne połączenie soli mineralnych, mikroelementów i biologicznie aktywnych związków przynosi dobre efekty kosmetyczne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Wystarczy jeden zabieg by nasycić skórę odpowiednią ilością witamin i mikroelementów na okres do jednego miesiąca.

Zabieg na całe ciało składa się z masażu wstępnego, masażu peloidem, okładu z peloidu i końcowego masażu z olejem kokosowym na gorąco “Dotyk Tybetu”.

Zabiegi z błota leczniczego poprawiają samopoczucie, głęboko odprężają i relaksują, zapewniają całkowitą odnowę fizyczną i psychiczną organizmu, wspomagają usuwanie toksyn z organizmu. 

Masaż błotem leczniczym (peloidem) ma wyjątkowo silne działanie: poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych,
przyspiesza przemianę materii we wszystkich warstwach skóry oraz aktywizuje oddychanie tkankowe. Efektem stosowania masażu peloidem jest przywrócenie skórze zdrowego kolorytu oraz nadanie jej aksamitnego odcienia, jędrności i elastyczności.

Preparat jest głęboko wchłaniany przez skórę, dzięki czemu pobudza procesy regeneracyjne i normalizuje napięcie mięśni. Tym samym osiągnięty zostaje wyraźny efekt redukcji zmarszczek, nierówności i znamion barwnikowych, następuje rozmiękczenie i zmniejszenie blizn.

Zabiegi z błota leczniczego wspomagają odchudzanie: drenują i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, redukują cellulit oraz rozstępy, zapobiegają powstawaniu “skórki pomarańczowej”.

Zabiegi wskazane przy utracie jędrności ciała i przedwczesnym starzeniu się organizmu.

Błoto Sivash ma szerokie zastosowanie w leczeniu wielu chorób. Oto niektóre z nich:

CHOROBY NARZĄDÓW RUCHU I TKANKI ŁĄCZNEJ:

CHOROBY KRĘGOSŁUPA I STAWÓW (dyskopatia, osteochondroza, spondyloza, przepukliny krążków międzykręgowych, zmiany zwyrodnieniowe, bóle pourazowe itp.)

CHOROBY REUMATYCZNE, ARTRETYCZNE I MIĘŚNIOWE (niweluje bóle stawów, mięśni i kości)

CHOROBY OBWODOWEGO UKŁADU NERWOWEGO (newralgia, bóle korzonkowe, rwa kulszowa, rwa ramienna itp.)

CHOROBY SKÓRY (łuszczyca, egzema, trądzik pospolity i różowaty, stany zapalne skóry, łupież oraz inne)

GINEKOLOGICZNE CHOROBY (zmiany związane z menopauzą, bóle miesiączkowe, przewlekłe stany zapalne macicy i jajników, bezpłodność przy hormonalnych zaburzeniach oraz z powodu zgięcia szyjki macicy itp.)

CHOROBY MĘSKICH NARZĄDÓW PŁCIOWYCH (choroby prostaty, bezpłodność, impotencja itp.)

Przeciwwskazania:

Ostre stany zapalne, nowotwory, gruźlica, stany zapalne nerek, choroba ciśnieniowa II – III st., stany pozawałowe serca, powiększone żyły nóg, hemoroidy.

Wieloletnie kliniczne stosowanie peloidu niezmiennie potwierdza jego wysoką terapeutyczną skuteczność i nieobecność efektów ubocznych. Analiza statystyczna skuteczności leczenia błotem wykazała, że poprawa występuje w*:

chorobach neurologicznych u 69% chorych,
chorobach narządu ruchu – 72%,
reumatyzmie – 67%,
chorobach skóry – 98%,
bezpłodności kobiecej – 42%,
ginekologicznych chorobach zapalnych – 91,1%,
chorobach męskich narządów płciowych – 96%,
chorobach stomatologicznych – 87%.
*wg. danych pochodzących z historii chorób pacjentów leczących się w sanatorium Saki i Jewpatorii w
okresie od 1968 do 2008r.